Ako vybrať Jedálenský Stôl - Jedálenské stoly
16542
post-template-default,single,single-post,postid-16542,single-format-standard,woocommerce-no-js,ajax_fade,page_not_loaded,,qode-theme-ver-6.5,wpb-js-composer js-comp-ver-4.4.3,vc_responsive
 

Ako vybrať Jedálenský Stôl

09 máj Ako vybrať Jedálenský Stôl

Ako vybrať jedálenský stôl ?

Pri kúpe jedálenského stola je dôležité položiť si pár základných otázok. Aký priestor máme k dispozícií? Koľko osôb bude pri stole sedieť? Oplatí sa viac rozťahovací?

Keď sa rozhodnete kúpiť jedálenský stôl  je dôležite prihliadnuť na priestor ktorý máte k dispozícií a zhodnotiť ci potrebujete menší  Jedálenský stôl alebo bude vhodnejšia Jedálenská zostava. Nejde však iba o priestor. Jedávate sami v kruhu rodiny alebo k vám chodia priatelia? Z pravidla sa doporučuje kúpa väčšieho stola ako potrebujete. Napríklad ak ste dvaja oplatí sa kúpiť stôl pre štyroch ludi. Získate priestor nielen pre návštevu ale aj priestor pre dekorácie alebo napríklad tácku na zákusky z ktorou by ste sa na stôl pre dvoch ťažko zmestili.


Materiál

 

_vyrd14_3516jedalensky-stôl-z-masivu-5

7255_4321_7255_4320__vyrp14_4319jedalensky-stôl-maly-biely-stoly-do-jedalne-reaction--3

_vyrp13_4891maly-jedalensky-stôl-z-masivneho-dreva--4

_vyrp13_4657jedalensky-stôl-z-masivneho-dreva-jedalen-z-masivu--3

Existuje množstvo typov prevedenia stolov ( sklenené, drevené, MDF, laminované a  kombinované ) . Veľmi obľúbené sú stoly z Masívneho dreva ktoré pôsobia tuho a stabilne na dotyk niesu studené a nieje náchylný na otlačky a nečistoty ako napríklad stôl zo sklenenou doskou.

Pokiaľ mate zariadenú kuchyňu alebo jedáleň tak že sa vám Masívny jedálenský stôl nehodí stále máte na vyber sklenené a laminátové prevedenia ktoré vyzerajú krehko no netreba sa báť sklenené stoly sú z bezpečnostného temperovaného skla ktoré je tvrdšie a nerozbíja sa.


Tvary

 

colonada 80

AKAZZIE llSIGNUMŠtvorcový stôl – Hodí sa do malých priestorov. Pokiaľ ste limitovaný priestorom tak štvorcový stôl  80x80cm bude to pre vás  dostačujúci.

 

 

 

_vyrp11_4586roztahovaci-jedalensky-stôl-biely-velky-jedalensky-stôl--2_vyr_3688okruhly-jedalensky-stôl-1jATAKAR DINNINGObdĺžnikový stôl – Má veľa veľkostných prevedení takže si ho môžete veľkostne ideálne napasovať do každej kuchyne ci jedálne v závislosti na počte osôb ktoré budú stôl používať. Niektoré obdĺžnikové stoly sú rozťahovacie takže vás žiadna návšteva nezaskočí. Napríklad Jedálenský stôl pre šesť osôb by mal byt aspoň 150cm dlhý no ideálne 175cm.

 

Okrúhly stôl – Okrúhle stoly si vyžadujú viac miesta no vyniknú v štvorcovej miestnosti. Sú netradičné a moderné zväčša vyrábané v priemere 100cm pre 3-4 osoby.


Prevedenie

 

Prevedenie a materiál spolu úzko súvisia. Stoly z masívneho dreva môžu byt v prevedení MAKASSAR PURE teda nemorené a nenalakované, MAKASSAR morené a MAKASSAR HONEY  z medovým odtieňom vyrobené zo Sheeshamového dreva. Séria MONTREAL je vyrobená z Agátového dreva a je aj v prevedení WHITE ktorá je bielená.

Laminátové a MDF stoly sú lesklé tenké ľahké no napriek tomu odolne. Napríklad jedálenské stoly zo série SCENER alebo BAROCO z lakovanou MDF doskou na drevených nožičkách vyzerá moderne a ľahko oproti stolom z rady MAKASSAR alebo MONTREAL ktoré pôsobia masívne a ťažko.

Kombinované stoly môžu kombinovať kovové nohy a sklenenú dosku poprípade aj laminátové prvky. Luxusnejšie stoly  BARRACUDA využívajú kombináciu neupravovaného Dreva, kovu a skla.

Nohy stola môžu byt priznané čiže pri pohľade na vrch stola uvidíte vrch nohy, alebo skryté pod doskou takže pri pohľade z hora uvidíte len celistvú dosku.

Netreba zabudnúť aj na vhodné stoličky

No Comments

Post A Comment